PROGRAMMET MED TIDSPLAN FOR SPRINGCLINICEN FOR J/Y- OG U25 RYTTERE 7. - 8. APRIL MED MARIA GRETZER OG BJÖRNS CARLSSON 2018 PÅ BARTHAHUS

ADRESSEN ER FREDTOFTEVEJ 1. 2970 KOKKEDAL

 

LØRDAG KL. 8.45 OBLIGATORISK CHECK IND FOR ALLE – INFO OMKRING CLINIC


Kl. 8.30 Morgenmad for ryttere og evt. forældre


Kl. 9.00 COACH Kim Dietriechsen indlæg
Der vil kører workshop under denne clinic om lørdagen med Kim Dietrichsen


Kl. 9.45 – vi bygger bane sammen med Bjørn – dem der ikke rider første hold – gerne med forældre.
Under første hold er alle ryttere tilstede på tilskuerrækkerne og ser opgaven således alle er klædt på til resten af dagen 

Husk der er tæppe & hynder og masser af varm chokolade.


LØRDAG – GRUNDRIDNING
Hold 1. Kl. 10.00 – 11.15
Cristoffer Møllekær
Emilie Weilsby
Anna Weilsby
Sia Freck Kolby


Hold 2. Kl. 11.15 – 12.30
Simone Hansen Scherff
Emilie Aagaard Andersen
Sisse Mylin
Cecilie Schack Lord


Frokost fra kl. 12.30 – 14.30


Hold 3. Kl. 13.30 – 14.45
Cecilie Eriksen
Olivia Strøm
Josephine Bøgh
Isabella Bach


Hold 4 Kl. 15.00 – 16.15
Sisse Mylin (hest 2)
Emilie Nieburh
Maria Hjorth Frederiksen
Emilie Mosegaard Christiansen


Hold 5 Kl. 16.30 – 17.45
Ida Mundberg
Mie Mundberg
Emilie Weilsby (hest 2)
Anna Weilsby (hest 2)


Kl. 18.00 Vi samles alle i Lounge - indlæg – alle - kl. 19.00 fællesspisning alle
Mål fra sidste clinic – hvordan er det gået ?
Opfølgning dagens workshop med Kim
Opfølgning på Riders Log Book – hvordan bruges den 

SØNDAG – SPRINGNING


Morgenmad serveres fra kl. 8.15


Kl. 8.30 – ca. kl. 9.15 GRETZER HOUR / kl. 9.15 vi bygger bane med Bjørn.


Hold 1. Kl. 9.30 – 10.30
Isabella Bach
Emilie Mosegaard
Emilie Aagaard


Hold 2. Kl. 10.45 – 12.00
Sia Freck Kolby
Sisse Mylin
Josephine Bøgh
Simone Hansen Scherff


Frokost kl. 12.00 – 14.00


HOLD 3 kl. 12.45 – 14.00
Emilie Nieburh
Anna Weilsby
Emilie Weilsby
Cecilie Schack Lord


Hold 4. Kl. 14.15 – 15.15
Olivia Strøm
Cecilie Eriksen
Sisse Mylin (hest 2)


Hold 5 Kl. 15.15 – 16.15
Anna Weilsby
Emilie Weilsby
Maria Hjorth


Kaffe pause kl. 16.15 – kl. 16.30


Hold 6 Kl. 16.30 – 17.30
Mie Mundberg
Ida Mundberg
Cristoffer Møllekær