HERMED PROGRAM MED SPRINGTIDER FOR SPRINGCLINIC MED HENRIK ANKARCRONA 13. OG 14. JANUAR PÅ BARTHAHUS

 

TIDSPLAN lørdag KL. 8.20 OBLIGATORISK CHECK IND FOR ALLE – INFO OMKRING CLINIC


Lørdag KL. 8.30 - 9.30 Morgenmad for ryttere og evt. forældre
herunder et lille indlæg fra den Svenske Landstræner Henrik Ankarcrona om weekendens clinic.
Velkommen til IkeyVet - vores Dyrlæger
Velkommen til Kim Dietrichsen akademiets Coach


Lørdag KL. 9.30 – vi bygger bane sammen med Henrik – dem der ikke rider første hold.
Under første hold deltager alle på tilskuerrækker for at se første hold i gang.

 

LØRDAG – GRUNDRIDNING

 
Hold 1. Kl. 9.45 – 11.00
Melissa Fobian
Maria Hjorth Frederiksen
Mie Mundberg
Nadia Siesbye


Hold 2. Kl. 11.00 – 12.15
Signe Pedersen
Julia Foss
Ann Charlotte Bøgh Sørensen (Bobler)
Louise Stenvang


Frokost fra kl. 12.00 – 13.15 ( alle skal nok nå at få mad)


Hold 3. Kl. 13.00 – 14.15
Dina Sigmundsen
Caroline Laura Pedersen (NY)
Ida Mundberg
Rasmus Krebs Manniche


Hold 4 Kl. 14.30 – 15.45
Cristoffer Møllekær
Jessica Vinter Jensen
Frederikke Strøm
Isabella Bach Herman (junior)


Hold 5 Kl. 15.45 – 17.00
Isabel jasmin Kristoffersen
Mie S. Rasmussen
Michelle Westergaard
Emma Toft Heilesen


Kl. 17.30 – 18.30 indlæg
RIDERSLOGBOOK ved Lisa Niebur
Shannon Mejnert Kettele


Kl. ca 18.45 – 19.00 fællesspisning

 

 

 

SØNDAG – SPRING


Morgenmad serveres fra kl. 8.15


Hold 1. Kl. 9.30 – 10.45
Signe Pedersen
Michelle Westergaard
Emma Toft Heilsen
Louise Stenvang


Hold 2. Kl. 10.45 – 12.00
Frederikke Strøm
Isabella Bach Hermann

Maria Hjorth Frederiksen
Dina Sigmundsen

 

Frokost fra kl. 12.00 – 13.15 ( alle skal nok nå at få mad)


Hold 3. Kl. 13.00 – 14.15
Mie Mundberg
Ida Mundberg

Ann Charlotte Bøgh Sørensen
Jessica Vinter Jensen


Hold 4 Kl. 14.30 – 15.45
Cristoffer Møllekær
Rasmus Krebs Manniche
Emilie Weilsby

Emilie Niebuhr


Hold 5 Kl. 15.45 – 17.00
Melissa Fobian
Caroline Laura Pedersen
Julia Foss
Nadia Siesbye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTE OVER DE HESTE SOM RYTTERNE RIDER PÅ:

 

Melissa Fobian rider på Calvin K f. 2006 Skimmel HOLST Vallak e. Catani x Caletto Avler: Sören von Rönne


Maria Hjorth Frederiksen rider på Dublé f. 2007 DWB hoppe e. Diamant de Semilly x  Equeste  Carnute Avler: Carsten Carstensen


Mie Mundberg rider på Gangnam Style f. 2006 Irsk Sportshest Rød Hoppe e. MOHILL CAVALIER CLOVER x All the Diaminds. Avler :Keith Tierney


Nadia Siesbye rider på Ups Nørreris f .2011 Rød LU vallak


Signe Pedersen rider på Nanna Z f. 2011 Skimmel Zangersheide Hoppe efter Nabab de Reve x Colman Avler: Charlotte Camitz


Julia Foss rider på Locadeur f. 2010 Rød vallak e. Lardanos X Carolus Avler: Alfons Brueggehagen


Ann Charlotte Bøgh Sørensen (Bobler) rider Picobello Judarco f. 2009 Rød Belgisk Varmblod e. Udarco van Overis x Nabab de Reve Avler: Starhorses N.V.


Louise Stenvang rider Harmonie e. Camaro M x Irco Mena Mørkbrun SWB Hoppe Ejer: Familien Stenvang


Dina Sigmundsen: Favorit Girl f. 2011 Brun DWB hopp e. Favorit Ask x Cajus Avler: Stald Gotruss v/ Jette G. Bach


Caroline Laura Pedersen (NY) rider Quite la Bryere Brun HOLST valak e. Quite Capitol x Cor de la  Bryere Avler Jacob Peter Callesen


Ida Mundberg rider på Gazelle f. 2011 Brun KWPN hopp efter Warrant x Hertbreaker Avler: G.J. Wilgenhof


Rasmus Krebs Manniche rider på Cascade f. 2004 Rød HOLST hoppe F: Corrado MF: Accord II .Avler: Tyskland

 

Cristoffer Møllekær: Zidane f. 2004 Skimmel KWPN vallak e. MONTREUX X-6301 x HAARLEM Avler: F.P.W.M. van Meijl


Jessica Vinter Jensen Hilton de Bryeres. f. 2007 Skimmel Belgisk Warmblut hingst e. Clinton x FUEGO DU PRELET Avler: Haras des Bruyeres T.H.


Frederikke Strømhest 1) Bredvig Cherif f. 2011 Mørkbrun DWB e. Favorit Ask x Arcus. Avler: Fam. Gammelgaard Hansen.


Isabella Bach Herman rider Lionidas f. 2009 Brun OLD VERB Vallak e. Leonce x Silbersee Avler: Gaspar Guyla

 

Michelle Westergaard: Serafina f. 2002 Brun HOLST hoppe e. Levantos x Carolus. Avler: Silke U. Guenter Lueders


Emma Toft Heilesen: Hip Hop´s Firefly f. 2011 Brun DWB vallak e. Favorit Ask x Charmeur. Avler: J.M Hansen og A.M. Grubbe

 

Emilie Weilsby rider Crazy Gomez f. 2011 Brun Westfaler vallak e. Capistrano x Contendro I Avler: Bettina Leber

 

Emilie Niebuhr rider på Pretender f. 2004 DWB vallak efter Carpenter og Lord Avler: Mademosegaard

 

 

 

Gem

Gem

 

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

 

Gem

Gem

Gem

Gem

 

Gem

Gem