TIDSPLAN torsdag


KL. 13.00 OBLIGATORISK CHECK IND FOR ALLE – INFO OMKRING CLINIC


HUSK at Maria gerne vil have at rytterne sidder samlet og ser første hold naturligvis ikke dem, der rider. Dette for at I alle ser hvad opgaven byder på. Der vil være tæpper at sidde på.

 

Kl.13.30 – 14.45 Gruppe 1
Sisse Mylin
Frederikke Wilhjelm
Emilie Weilsby
Leonore Christensen


Kl. 14.45 – 16.00 Gruppe 2
Emilie Nieburgh
Sia Freck Kolby
Anna Weilsby
Christina Nielsen


Kl. 16.15 – 17.30 Gruppe 3
Frederikke Strøm
Laura Kjærgaard
Cecilie Schack Lord
Karoline Vistesen


Kl. 17.30 – 18.45 Gruppe 4
Sofie Rask Thomsen
Josephine Bøgh
Emilie Aagaard
Cristoffer Møllekær


KL. 18.45 - 20.15 GRETZER HOUR AFTENSMAD SAMLET FOR ALLE RYTTERE OG FAMILIE


Kl. 20.15 – 21.30 Gruppe 5
Simone Hansen Scharff
Frederikke Strøm (Hest 2)
Anne Katrine Kolborg
Emilie Mosegaard

 

TIDSPLAN fredag


Morgenmad starter kl. 8.30
Kl. 9.00 – 9.45 st. hippolyt kommer og laver mini workshop
Kl. 9.45 – dem der ikke skal ride første hold bygger bane med Bjørn

 

Kl. 09.15 – 10.30 Gruppe 1
Christina Nielsen
Sofie Rask
Anne Katrine Kolborg
Karoline Vistesen

 

 Kl. 10.30 – 11.45 Gruppe 2
Josephine Bøgh
Sia Freck Kolby
Simone Scharff Hansen
Emilie Aagaard

 

Frokost fra 11.45 – 13.30

 

Kl. 12.45 – 14.00 Gruppe 3
Frederikke Strøm (Hest 1)
Laura kjærgaard
Anna Weilsby
Emilie Weilsby

 

Kl. 14.00 – 15.15 Gruppe 4
Emilie Mosegaard
Frederikke Strøm (Hest 2)
Frederikke Wilhjelm
Emilie Nieburg

 

Kl. 15.15 – 16.30 Gruppe 5
Sisse Mylin
Leonore Christensen
Cecilie Schack Lord
Christoffer Møllekær

 

 

 

 

 

 

RYTTERNE RIDER PÅ FØLGENDE HESTE:

 

Christina Nielsen rider på Lambert Ask f. 2010 Rød DWB-vallak (Lambrusco Ask x Carthago) Avler Stutteri Ask


Sofie Rask rider på


Karoline Vistesen Graversen rider på Libertina f. 2009 Brun LU hoppe.

 

Josephine Bøgh rider på


Sia Freck Kolby rider Acoraya f. 2005 Rød KWPN Hoppe efter (Corlando x Sit This One Out XX) Avler: B. de Boer


Simone Scharff Hansen rider på Watokia G f. 2006 Rød Holsteiner hoppe efter Catoki x Silvester) Avler: Cay Groepper


Emilie Aagaard

 

Frederikke Strøm (Hest 1) Georgio W f.. 2011  Brun KWPN vallak e. Flipper d´Elle x Landgraf. Avler: B J M Wezenberg


Anna Weilsby rider Crazy Gomez f. 2012 Rød Westfaler vallak (Capistrano x Contendro I ) Avler: Bettina Leber


Emilie Weilsby rider Cosby f. 2008 Brun Holst Vallak (Cassaro x Cassini I)

 

Emilie Mosegaard Søkjær´s Cato f. 2010 Brun DWB Vallak (Chellys z x Blue Hors Future Cup) Avler: Anja Weroniecki


Frederikke Strøm (Hest 2) Gammelgaards Carola f. 2013 Rød DWB hoppe (Conpaniero x Aston) Avler: Jørgen Gammelgaard og Carsten Gammelgaard


Frederikke Wilhjelmrider Indian´s I-que-M f. 2010 Brun Holst vallak (Quo Vadis x Calato I) Avler: Karen Kappel


Emilie Nieburg rider på Chinatown f. 2010 Skimmel HOLST vallak (Ci Ci Senor x For Pleusure) Avler: Mademosegaard

 

Sisse Mylin rider Cancaro I f. 2007 Brun Holst. Vallak (Corrado X Cassino I) Avler: Hans Joachim Kahl


Leonore Christiansen rider Justin Beaber EM f. 2010 Skimmel DWB Vallak (Bøgegaardens Graf Stakkato x Candillo) Avler: Peter A. Petersen


Cecilie Schack Lord rider Zatina f. 2010 Sort hollandsk hoppe (Namelus R x Goodtimes)


Christoffer Møllekær rider på Engerupgaards Conesteban f. Brun DWB vallak (Esteban XX x Caronado) Avler: Engerupgaard

 

 

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem