TIDSPLAN FOR U25-RYTTERE I SPRINGCLINIC MED LARS NØRGAARD PEDERSEN DEN 27. OG 28. OKTOBER 2017.

 

 

Fredag den 27. Oktober 2017
Alle ryttere mødes kl. 15.30 - Velkommen - der vil være frugt/drikkevare i Loungen


Kl. 16.00 – kl. 17.15

Melissa Fobian (Hest 1)
Rasmus Krebs Manniche (Hest 1)
Isabel Jasmin Kristoffersen
 

 

Kl. 17.15 – kl. 18.30

Julie Foss (Hest 1)
Nicole Christiansen
Mie S. Rasmussen
Ida Mundberg

 

Kl. 18.30 – kl. 19.45

Rasmus Krebs Manniche (Hest 2)

Melissa Fobian (Hest 2)

Signe Pedersen (Hest 1)

Aftensmad fra kl. 19.15 – 20.15 à la STRØM
 

Kl. 20.15 – 21.30

Cristoffer Møllekær

Jessica Vinter Jensen

Nadia Siesbye Suhr

Maria Hjorth Frederiksen

 

Lørdag den 28. oktober 2017

 

Morgenmad serveres fra kl. 8.15 – kl. 9.15


Kl. 9.15 – kl. 10.30

Rasmus Krebs Manniche (Hest 1)
Signe Pedersen (Hest 1)
Melissa Fobian (Hest 1)
Mie S. Rasmussen


Kl. 10.30 – kl. 11.45
Cristoffer Møllekær
Isabel Jasmin Kristoffersen
Jessica Vinter Jensen
Ida Mundberg


Frokost fra 11.45 – 13.00

 

Kl. 13.00 – kl. 14.15

Rasmus Krebs Manniche (Hest 2)

Julia Foss (Hest 1)

Maria Hjorth Frederiksen


kl. 14.30 – kl. 15.30 Kl.
Nicole Christiansen
Melissa Fobian (Hest 2 ældste)
Nadia Siesbye Suhr

 

 

 

HUSK når I tager af sted lørdag at muge jeres boks så I efterlader denne pæn og i orden.
HUSK at kigge I har ryddet op efter jer i stald og hvis I har haft lastbil stående på Barthahus så også omkring denne.
På gensyn fredag – vi glæder os til at se jer alle

 

 

 

 

RU25-RYTTERNE I SPRINGCLINICEN MED LARS NØRGAARD PEDERSEN DEN 27. OG 28 OKTOBER 2017 RIDER PÅ FØLGENDE HESTE:

 

Rasmus Krebs Manniche (Hest 1) rider på Cascade f. 2004 Rød HOLST hoppe F: Corrado  MF: Accord II Avler: Tyskland

 

Rasmus Krebs Manniche (Hest 2) rider på Sigurd F. 2010 Skimmel HOLST vallak F: Cassini II MF: Limotas Avler: Jens Peter Mailund Schmidt


Signe Pedersen (Hest 1) rider på Temptation f. 2000 Brun Hollandsk Varmblods vallak F: Elmshorn MF: Lauriston Avler: J B. Mittendorff


Melissa Fobian (Hest 1) Cathleen Horsenæs f. 2006 Skimmel DWB hoppe F. Carano MF: Leendert Avler Birgitte Carlsen.

 

Melissa Fobian (Hest 2 ældste) Libero v/d Drie Linden f. 2011 Brun BWP Vallak F: Grand Cru vd Vijf Eiken MF: Brown Boy. Avler:


Mie S. Rasmussen rider på For Fun van de Kranenburg f. 2005. Brun Belgisk Warmblut. F: Kimball MF: Quito de Baussy. Avler: Jaques Leterme.

 

Cristoffer Møllekær rider på Engerupgaards Conesteban f. 2009 Brun DWB vallak e. Esteban x Coronado. Avler og ejer: Stutteri Engerupgaard.


Isabel Jasmin Kristoffersen rider på Quispus V f. 2005. Brun DWB Vallak F: Quebeck V MF: Lobster Avler: Viegård Stutteri ApS


Jessica Vinter Jensen (Hest 1) rider Leonie Z f. 2006 Skimmel Zangersheide hoppe. F: Lord Z MF: Cassini I. Avler: Harry og Victor Theeuwes.

 

Ida Mundberg Hansen rider Clonguish Cassanova f. 2012 Irsk Sportshest rød valak F: Womanizer MF: Tanaos XX Avler: Bernard og Josef Jordan.

 

Julia Foss  rider på First Lady f. 2008 Skimmel HOLST hoppe F. Cancara MF: Lavaletto  Aver: Thomas Jensen.

 

Maria Hjorth Frederiksen rider på Holsteins Malou du Rouet SRDH DWB hoppe f. 2007 F: Balou du Rouet x Charmeur Opdrætter og ejer Familien Holstein i Roskilde.

 

Nicole Christiansen CONITO HØJGÅRD F. 2007 (CON AIR X CARPACCIO) HOLST AVLER: PER CARSTENS

Nadia Siesbye Suhr rider på Django f. 2008 Rød BWB vallak e. Pin Pin