TIDSPLAN FOR CLINIC FOR U25 RYTTERE 3. - 4. MARTS MED LANDSTRÆNER LARS NØRGAARD PEDERSEN PÅ BARTHAHUS HOS FAMILIEN LYKKE SVENDSEN

Tidsplanen er klar nu herunder

 

FREDAG

 

15.30 Fælles Velkommen - Alle ryttere mødes  - der vil være frugt/drikkevare i Loungen

 

 Kl. 16.00 – kl. 17.15
Frederikke Strøm (hest 1)
Jessica Vinter Jensen (hest 1)
Melissa Fobian

Gitte Dahl (hest 1)

 

Kl. 17.15 – kl. 18.30
Frederikke Strøm (hest 2)
Cecilie Eriksen (ny rytter til optag)
Nadia Siesbye Suhr

Michelle Westergaard

 

Kl. 18.30 – kl. 19.45
Maria Hjorth Frederiksen (hest 1)
Isabell Jasmin Kristoffersen
Jessica Vinter Jensen (hest 2)
Rasmus Krebs Manniche (hest 1)

 

Fælles Aftensmad fra kl. 19.45 – 20.15

Frikadeller à la LOTTE OG CO

 

Kl. 20.15 – 21.30
Mie Mundberg
Maria Hjorth Frederiksen (hest 2)
Ida Mundberg

Emma Heilesen

Kl. 21.30 – 22.45
Gitte Dahl (hest 2)
Rasmus Krebs Manniche (hest 2)
Signe Pedersen
Louise Stenvang
Peter Lykke Svendsen

 

 LØRDAG

 

Fælles Morgenmad serveres for alle ryttere

fra kl. 8.30 – kl. 9.15 

 

 

Kl. 9.15 – kl. 10.30
Frederikke Strøm (hest 1)
Isabell Jasmin Kristoffersen
Signe Pedersen
Michelle Westergaard

 

Kl. 10.30 – kl. 11.45

Gitte Dahl (hest 1)
Maria Hjorth Frederiksen (hest 1)
Frederikke Strøm (hest 2)
Emma Heilesen

 

Fælles Frokost fra 11.45 – 13.00

Kl. 13.00 – kl. 14.15
Louise Stenvang
Maria Hjorth Frederiksen (hest 2)
Gitte Dahl (hest 2)
Jessica Vinter Jensen (hest 1)

 

kl. 14.30 – kl. 15.45
Rasmus Krebs Manniche (hest 1)
Mie Mundberg
Ida Mundberg
Cecilie Eriksen

 

Kl. 15.45 – 17.00
Rasmus Krebs Manniche (hest 2)
Peter Lykke Svendsen
Melissa Fobian
Jessica Vinter Jensen (hest 2)
Nadia Siesbye Suhr

 

Information til rytterne:

HUSK AT DET ER OBLIGATORISK AT ALLE RYTTERE ER TILSTEDE VED FÆLLES SPISNINGERNE TIL MORGENMAD FROKOST OG AFTENSMAD

 

HUSK når I tager af sted lørdag at muge jeres boks så I efterlader denne pæn og i orden.
HUSK at kigge  efter om I har ryddet op efter Jer i stald - og hvis I har haft lastbil stående på Barthahus, så også omkring denne.
Vi i Firkløveret glæder os til at se jer alle


 

 

  

  

 

 

RYTTERNE - DER DELTAGER I U25-SPRINGCLINICEN PÅ BARTHAHUS 3. og 4. MARTS MED LARS NØRGAARD PEDERSEN - RIDER PÅ FØLGENDE HESTE:

 

1) Emma T Heilesen kommer med:

Celestino 21 f. 2010 Skimmel HOLST vallak e. (Clearway x Ritual) Avler: Ole Mellberg

2) Isabel Jasmin Kristoffersen kommer med:

Lebiz f. 2012   Rød DWB vallak e. Cannabis Z x  LEENDERT Avler: Pia J. M. Tollefson & John Kristensen

 

3) Maria Hjorth Frederiksen kommer med:

Holsteins Malou du Rouet f. 2007 Brun SRDH DWB hoppe e. - Balou du Rouet x Charmeur. Avler og ejer familien Holstein
Dublé f. 2008 RDH Brun DWB hoppe e. Diamant de Semilly x Equest Carnute. Avler Carsten Carstensen. Ejer Familien Hjorth Frederiksen

4) Melissa Fobian kommer med:

Calvin K f. 2006 Skimmel HOLST Vallak e. Catani x Caletto Avler: Sören von Rönne


5) Ida Mundberg kommer med:

Edelweiss van de Rone Vallei f. 2004 Brun BWB hoppe e. Tresor x Atlhet Z. Avler: Andre Willum

6) Signe M Pedersen kommer med:

Nanna Z f. 2011 Skimmel ZANGERSHEIDE hoppe e. Nabab de Reve x Colman. Avler: Charlotte Camitz

7) Louise Stenvang kommer med:

Harmonie e. Camaro M x Irco Mena SWB? Ejer: Familien Stenvang Brun?

8) Gitte Dahl kommer med:

Conan f. 2005 Brun HOLST vallak e. Cristo x Alcatraz Avler: Petra Kroeger
Jambalaya Kilen f. 2010 Skimmel DWB e. Jaguar mail x Carano. Avler Åse og Hening Urup.

9) Mie Mundberg kommer med:

Bagheera Montana f. 2002 Rød OLD vallak efter Landor S x Calypso II Avler: Heinrich Hoeffer

10) Michelle Westergaard kommer med:

Electric Lady Love f. 2012 Brun HOLST hoppe e. Cannavaros x Gamblers Cup xx. Avler: Lene Ibsen

11) Frederikke Strøm kommer med:

Bredvig Crista f. 2010 Brun DWB Hoppe e. Cris Ask x Aston. Avler: Fam. Gammelgaard Hansen
Clevin VH f. 2011 Mørk skimmel DWB Vallak e. Clinton I x Candillo. Avler: René og Lotte Heyde

12) Jessica Vinther Jensen kommer med:

Leoni Z f. 2006 Skimmel HOLST e. Lord Z x Cassini Avler: Harry og Victor Theeuwes
Levante f. 2002 Rød OLD vallak e. Landor S x Wendekreis.

13) Rasmus Krebs Manniche kommer med:

Gammelbys Heartboy f. 2008 Brun DWB Hingst e. Heartbeat x Corlando. Avler: Lis og Adolf Sørensen

Santos f. 2010 Brun HOLST vallak e. Larimar x Calido I  Avler Rieck Axwl i Tyskland

14) Nadia Siesbye Suhr kommer med:

Django f. 2008 Rød BWB vallak e. Pin Pin

15) Cecilie Eriksen kommer med:

Calvin f. 2007 Rød HOLL. WARMB. e. Calypso Ask x Alchimist. Avler: B J. Kleinlugtenbeld

16) Peter Lykke Svendsen kommer med:

PS Conamor F. 2011 E. Conto 4 X Lancier Brun DWB Opdrætter: Fam. Lykke Svendsen Barthahus

 

IALT 21 HESTE MED TIL CLINICEN

 

 

Gem

Gem

 

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem

Gem