TIDSPLAN FOR SPRINGCLINICEN MED LARS NØRGAARD PEDERSEN FOR U25 RYTTERE DELTAGERE OG HESTELISTE FOR SPRINGCLINIC 2. - 3. DECEMBER 2016

 

Fredag den 2. december 2016


Alle ryttere mødes kl. 15.30 - Velkommen
der vil være frugt/drikkevare i Loungen.
 

Kl. 16.00 – kl. 17.15
Melissa Fobian (ny rytter på clinic)
Camille Silke Pless
Nadia Siesbye Suhr
Nicole Christiansen


Kl. 17.15 – kl. 18.30
Michelle Westergaard (ung hest)
Isabell Jasmin Kristoffersen (ung hest)
Emma Heilesen (ung hest)
Louise Stenvang (hest nr. 1)


Kl. 19.30 – kl. 20.45


Ida Munberg
Jessica Vinter Jensen
Maria Hjorth Frederiksen
Dina Bach Sigmundsen


Kl. 20.45 – kl. 22.15
Camilla Ernst
Rasmus Krebs Manniche
Louise Stenvang (hest 2)
Mie Munberg
Peter Lykke Svendsen


Aftensmad fra kl. 18.00 – 19.30 à la Morten & Susanne

 

 

Lørdag den 3. december 2016


Morgenmad serveres fra kl. 8.00 – kl. 9.30


Kl. 9.30 – kl. 10.45

Pernille Tribler
Michelle Westergaard
Emma Heilesen
Isabell Jasmin Kristoffersen


Kl. 10.45 – kl. 12.00
Mie Munberg
Jessica Vinter Jensen
Dina Bach Sigmundsen
Louise Stenvang (hest 1)


Frokost fra kl. 12.00 – 13.30


Kl. 13.15 – kl. 14.15

Ida Munberg
Maria Hjorth Frederiksen
Melissa Fobian


kl. 14.30 – kl. 15.45
Nadia Siesbye Suhr
Nicole Christiansen
Camilla Ernst
Louise Stenvang (hest 2)


Kl. 15.45 – 16.45
Rasmus Krebs Manniche
Peter Lykke Svendsen
Camille Silke Pless
 

HUSK alle deltagere: når I tager af sted lørdag skal I muge jeres boks ud, så I efterlader denne pæn og i orden.
HUSK også at checke at I har ryddet op efter jer i stald og hvis I har haft lastbil stående på Barthahus så også omkring denne.

HUSK også at afregne med Peter ang. køb af spåner eller brug af strøm til lastbilerne.

 

FØLGENDE HESTE DELTAGER I CLINICEN:

 

Melissa Fobian:

Calvin K f. 2006 e. Catani x Caletto I HOLST Avler: Soeren von Roenne

 

Dina Bach Sigmundsen:

Aerosmith f. 2005 e. ODERMUS R x FRUHLING (LANDJONKER) KWPN Avler: A. van den Broek
 

Michelle Westergaard:

Electric Lady Love f. 2012 e. CANNAVAROS x GAMBLER´S CUP XX (USA) HOLST Avler Lene Ibsen

 

Nicole Christiansen:
CONITO HØJGÅRD F. 2007 (CON AIR X CARPACCIO) HOLST AVLER: PER CARSTENS


Emma Heilesen:

CELLESTINO 21 F. 2010 E. CLEARWAY X RITUAL  HOLST AVLER OLE MELBERG


Isabell Jasmin Kristoffersen

ATHENA F. 2011 E. CANABIS Z X RIVERMANN DWB AVLER JOHN KRISTENSEN
 

 

Jessica Vinther Jensen:
Leoni f. 2006 e. Lord Z x Cassini I HOLST
Hilton des Bruyeres f. 2007 e. CLINTON x FUEGO DU PRELET BWB Avler:  Haras des Bruyeres T.H.

 

Louise Stenvang:
Menton das Carma f. 2008 e. Camaro M x Irco Mena SWB Ejer Familien Stenvang

Bruunholms Cadeau f 2006 e. Cartani x Corlando DWB Avler: Louise Bruun Ejer: Familien Stenvang

 

Camille Silke Pless:

Coleone f. 2007 e. COLMAN x CORIANDER HOLST Avler: Tom Vohlert

 

Camilla Fliedner Ernst:
Pegasus Brige Z: f. 2005 e. PAPILLON ROUGE x LANDGRAF I Cooperation studbook zangersheide belgium Avler: Willy Bekaert

Classic e. f. 2007 CLARIMO x LORD CALIDOS HOlst Avler: Anne Margrethe og Anton Ludvig Eckholdt

 

Nadja Sisbye Suhr:
Django f. 2008 e. Pin Pin x BWB

 

Maria Hjorth Frederiksen:
Holsteins Malou du Rouet e. Balou du Rouet SRDH Avler: Familien Holstein i Roskilde

 

Rasmus Krebs Manniche:
Gammelbys Heartboy f. 2008 e. Heartbeat x Corlando DWB Avler: Lis og Adolf Sørensen

 

Peter Lykke Svendsen:

PS Conamor F. 2011 E. Conto 4 X Lancier DWB Opdrætter: Fam. Lykke Svendsen Barthahus

 

Ida Mundberg Hansen:

Edelweiss f. 2004 e. TRESOR x ATHLET Z Opdrætter: Andre Willum Belgisk Warmblod Ejer: Familien Mundberg Hansen

 

Mie Mundberg Hansen:

Gangnam Style f. 2006 e. MOHILL CAVALIER CLOVER x ALL THE DIAMONDS Irsk sportshest Avler: Keith Tierney Ejer Familien Mundberg Hansen