TIDSPLAN FOR DELTAGERE SPRINGCLINIC 12. - 13.  NOVEMBER 2016 OG LISTE OVER DE SPRINGHESTE RYTTERNE HAR MED.

 

TIidsplan for lørdag den 12. november 2016

 

8.45 Check ind for de nye ryttere /ansøgere /udlevering af underlag
9.00 – 10.00 Morgenmad /velkomst / praktisk info for week-end

 

9.45 – 11.15 Gruppe 1
Jessica Vinther Jensen LEONI
Maria Hjorth Frederiksen MISS HOLSTEINS MANIFIQUE
Josephine Bøgh VAN DEJK
Anna Weilsby
Peter Lykke Svendsen

 

 Kl. 11.30 – 12.45 Gruppe 2
Sisse Mylin
Emilie Weilsby
Isabella Bach
Camilla Mortensen

 

Frokost serveres fra 12.30 – 13.45
UNDER FROKOSTEN VIL VORES NYE SPONSOR BEIERHOLM PRÆSENTERER SIG SELV OG DERES SPONSORAT TIL FIRKLØVERET SPRINGAKADEMI

 

Kl. 13.45 – 15.00 Gruppe 3
Jessica Vinther Jensen LEVANTE
Maria Hjorth Frederiksen CC DINA
Sofie Rask Thomsen
Anne Kathrine Koldborg

 

Kl. 15.15 – 16.30 Gruppe 4
Camille Silke Pless
Leonora Christiansen
Emilie Niebuhr
Simone Hansen Scherff

 

Kl. 16.45 – 18.00 Gruppe 5
Josephine Bøgh LAURENZ
Cecilie Schack Lord
Sia Freck Koldby
Nicole Christiansen

 

Kl. Ca 18.30 har vi fællesspisning I Lounge samtidig med at Susanne Ankarcrona viser Equipe sadlerne og præsenterer dem  for rytterne.
Aftnens menu er:
Lasagne á la Morten Strøm / Salat / lækkert brød / kage til dessert

 

Tidsplan søndag den 13. november 2016


Morgenmad starter kl. 8.30 i loungen


Kl. 9.00 – 9.45 TEORI ved Maria Gretzer

Kl. 9.45 – dem der ikke skal ride første hold bygger bane med Björn


Kl. 10.00 – 11.00 Gruppe 1
Camilla Mortensen
Anna Weilsby
Josephine Bøgh (hest 1)


Kl. 11.00– 12.00 Gruppe 2
Emilie Weilsby
Isabella Bach
Sisse Mylin


Frokost serveres fra 11.30 – 13.00
Fra kl. 12.00 – 12.30 Vil EQUIPE SADDELS PRÆSENTERER DERES SADLER OG SPONSORAT TIL FIRKLØVERET SPRINGAKADEMI.


Kl. 12.45 – 13.45 Gruppe 3
Sofie Rask Thomsen
Anne Kathrine Koldborg
Josephine Bøgh (hest 2)


Kl. 13.45 – 14.45 Gruppe 4
Jessica Vinther Jensen (hest 1)
Maria Hjorth Frederiksen (hest 1)
Nicole Christiansen


Kl. 14.45 – 15.45 Gruppe 5
Emilie Niebuhr
Simone Hansen Scherff
Camille Silke Pless


Kort kaffepause kl. 15.45 – 16.00
Kl. 16.00 – 17.00
Leonora Christiansen
Sia Freck Koldby
Cecilie Schack Lord


Kl. 17.00 – 18.00
Maria Hjorth Frederiksen (hest 2)
Jessica Vinther Jensen (hest 2)
Peter Lykke Svendsen

LISTE OVER DE HESTE SOM RYTTERNE RIDER PÅ:

 

JESSICA VINTHER  RIDER PÅ LEONIE 111 Z F. 2006 (LORD Z X CASSINI I) ZANGERSHEIDE  AVLER HARRY OG VICTOR TEEUVES
JESSICA VINTHER  RIDER LEVANTE F. 2002 (LANDOR S X WENDEKREIS) OLD.

MARIA HJORTH FREDERIKSEN RIDER SRDH MISS HOLSTEINS MANIFIQUE F. 2003 (ACODETTO I X LANCIANO) DWB AVLER. FAM. HOLSTEIN

MARIA HJORTH FREDERIKSEN RIDER CC DINA F. 2011 (DIAMANT DE SEMILLY X + ?) DWB AVLER CARSTEN CARSTENSEN

SOFIE RASK THOMSEN RIDER VEDETTE B M F 2005 ( SHEYENNE DE BAUGY X ORKAAN) AVLER CURT MOYSON DE HEER

ANNE KATHRINE KOLDBORG JOHANSEN RIDER ABILDGAARDS SONATE F. 2007 (CARSON ASK X LINARO) DWB AVLER: INGEBORG OG JØRN ABILDGAARD

CAMILE SILKE PLESS: PS CONAMOR F. 2011 (CONTO 4 X LANCIER) DWB AVLER FAMILIEN LYKKE SVENDSEN

LEONORA CHRISTIANSEN RIDER NASH D'ARCHONFOSSE Z F. 2004(NELSON Z X ?) ZANGERSHEIDE.

EMILIE NIEBUHR RIDER PÅ PRETENDER F. 2004, (CARPENTER X LORD) DWB AVLER: MADEMOSEGAARD

SIMONE HANSEN SCHERFF RIDER CARLISCA M F. 2008 (CARTAN X CHELLO) OLD AVLER: ZG MOELLER EGE ILE

JOSEFINE BØGH  RIDER VAN DEJK F. 2006 (VERDI X EMILION) AVLER: FAM. VAN STRAATEN

JOSEFINE BØGH  RIDER LAURENZ F. 2007 (CASALL X LAURIN) HOLST AVLER: WAHL & CO
ANNA WEILSBY RIDER COSBY F. 2008 (CASSARO X CASSINI I) HOLST. AVLER EIGIL OVERHEU

PETER LYKKE SVENDSEN RIDER MP AFTER 8 F. 2010 (CONTO 4 X LANCIER) DWB AVLER: FAM. LYKKE SVENDSEN

SISSE MYLIN RIDER NINTURA f. 2007  (NINTENDER X CENTO) OLD   AVLER: GESTUET LEWITZ

EMILIE WEILSBY RIDER QUINCY F. 2001 (QUIRANO X CARTANI) HOLST. AVLER SÖREN VON RÖNNE

CAMILLA MORTENSEN RIDER PÅ  LIONESS F. 2004 (LUPICOR H X LANCER II) REIHNLÄNER AVLER: JOSEF LÜPEN

CECILIE NATHALIE SCHACK LORD RIDER PÅ : ZATINA F 2004 (NAMELUS N X GOODTIMES)  KWPN . AVLER: HOLLAND

SIA FRECK KOLDBY RIDER ACORAYA F- 2005 (CORLANDO X SIT THIS ONE OUT XX) KWPN AVLER: B. DE BOER

NICOLE CHRISTIANSEN RIDER CONITO HØJGÅRD F. 2007 (CON AIR X CARPACCIO) AVLER: PER CARSTENS

ISABELLA BACH RIDER LEONIDAS