HER FINDER DU DELTAGER LISTE OVER ALLE DE JUNIOR OG YOUNGRIDER RYTTERE DER DELTAGER I FIRKLØVERETS SPRINGCLINIC MED MARIA GRETZER OG BJÖRN CARLSSON PÅ BARTHAHUS 16. - 17. APRIL 2016

HOLD ØJE MED HJEMMESIDEN HER, DA DER KAN SKE ÆNDRINGER I LØBET AF TIDEN OP TIL ARRANGEMENTET!!

 

TIDSPLAN lørdag


8.45 Check ind for de nye ryttere – udlevering af tøj dem der mangler


9.00 – 10.00 Velkomst & Morgenmad
Praktiske info for weekend

 

10.00 – 11.15 Gruppe 1
Camilla Vincents
Cecilie Schack Lord
Mie S. Rasmussen
Karoline Vistesen Graversen

 

Kl. 11.30 – 12.45 Gruppe 2
Josephine Bøgh
Anna Victoria Weilsby
Jessica Toelstang
Christoffer Møllekær

 

Frokost fra 12.45 – 13.45

 

Kl. 13.45 – 15.00 Gruppe 3
Laura Baaring Kærgaard
Emilie Louise Weilsby
Isabella Bach
Anne Kathrine Koldborg

 

Kl. 15.15 – 16.30 Gruppe 4
Simone Hansen Scherff
Christina Nielsen
Emilie Aagaard
Celeste Christine Arndal

 

Kl. 16.45 – 18.00 Gruppe 5
Camilla Fliedner Ernst
Maria Hjorth Frederiksen
Jessica Vinther Jensen
Camille Silke Pless
 

 

 

 

 

 

 

TIDSPLAN Søndag


Morgenmad starter kl. 8.30

 

Kl. 9.00 – 9.45 TEORI ved Maria Gretzer
Kl. 9.45 – dem der ikke skal ride første hold bygger bane med Björn

 

Kl. 10.00 – 11.00 Gruppe 1
Jessica Vinther Jensen
Emilie Aagaard

 

Kl. 11.00 – 12.00 Gruppe 2
Laura Baaring Kærgaard
Emilie Weilsby
Isabella Bach


Frokost fra 11.30 – 12.45

 

Kl. 12.45 – 13.45 Gruppe 3
Karoline Vistesen Graversen
Anna Weilsby
Mie S. Rasmussen

 

Kl. 13.45 – 14.45 Gruppe 4
Anne Kathrine Koldborg
Cecilie Schack Lord
Camille Silke Pless

 

Kl. 14.45 – 15.45 Gruppe 5
Camilla Vincents
Christoffer Møllekær
Jessica Toelstang

 

Kort kaffepause kl. 15.45 – 16.00

 

Kl. 16.00 – 17.00
Christina Nielsen
Simone Hansen Scherff
Celeste Arndal

 

Kl. 17.00 – 18.00
Maria Hjorth Frederiksen
Josephine Bøgh

Camilla Fliedner Ernst
 

Akademirytterne rider på følgende heste ved Firkløverets Springclinic 16. – 17. April 2016

 

1) Cecilie Schack Lord: Bequickley f. 2006 KWPN e. Vicenzo x Hamlet Avler: A. K. Dijkstra
2) Camille Silke Pless: Corleone f. 2007 HOLST e. Colman x Coriander 9 års vallak Avler: Tom Vohlert
3) Anna Wielsby: Quick Step f. 2006 HOLST e. Quantum x Sir Dancer XX. Avler Detlef Hansen, Tyskland
4) Karoline Vistesen: Libertina f. 2009 LU Ingen oplysninger om afstamning eller avler.
5) Jessica Toestang: BARENO Født: 2008 OLD e. Balou Du Rouet x Centauer Z. Opdrætter: Gestuet Lewitz
6) Cristoffer Nerving Møllekær: Zidane f. 2004 KWPN e. Montreus X- 6301 x Harleem. Avler: F.P.W.M. van Meijl
7) Emilie Weilsby: Fortuna f. 2005 PIN e. Nigeria x Barcardi. Avler: Stald Søborg.
8) Mie S.Rasmussen: Apollo P f. 2007 UL. Action-Breaker x Nimmerdor. Avler: Yeguada De Pravia S.L.
9) Anne Kathrine Kolborg Johansen: It´s Catweazle f. 2001 HOLST e. Colman x Ahorn Z. Opdrættet i Tyskland
10) Camilla Vinzents: Fritrillo V/D R&N f. 2005 Belgisch Warmblut e. Utrillo van de Heffinck Avler: Roos Schildermans
11) Emilie Aagaard Andersen: Caesar f. 2007 KWPN e. Emilion x Amethist. Avler: A R Th. von Martels Dankern.
12) Laura Baaring Kjærgaard: Chile Cornet f. 2009 DWB e. Cornet Obolensky x Diamant de Semilly. Avler. Carsten Carstensen i Rødekro.
13) Josefine Bøegh: Laurenz f. 2007 HOLST e. Casall x Laurin. Avler: Wahl & Co. I Tyskland
14) Cecilie Christine Arndal: Quindulina G f. 2009 Hann e. Quintender x Champion de Lys. Avler: Gerold Gögele i Tyskland.
15) Isabella Bach Hermann: Calippolla f. 2002 DRF e. Callipo x Carolus.

16) Simone Hansen Scherff: Carlisca M f. 2008 OLD e. Cartani x Chello. Avler: ZG Moeller Ege & Ile

17) Jessica Vinther Jensen: Hilton des Bruyeres, f. 2007 Belgish Warmblut e. Clinton x Fuego du Prelet. Avler: Haras des Bruyeres T.H.

18) Maria Hjorth Frederiksen: Miss Holsteins Manifique BRDH f. 2005 DWB e. Acodetto x Lanciano. Avler og ejer: Fam. Holstein i Roskilde

19) Camilla Fliedner Ernst. Lord Holstein DWB f. 2007 e. Lord Z x Lanciano. Avler og ejer: Fam. Holstein i Roskilde

20) Christina Nielsen: Camiccer S f. 2007 Holst e. Candillo x Carthago. Avler: Peter Hoeck, Tyskland