FORELØBIGT PROGRAM for Springclinic med Maria Gretzer og Björn Carlsson 26.-27. sept 2015

 

Det endelige program vil blive lagt på hjemmesiden i 1. uge af september 2015

ligesom navnene  på rytterne i de enkelte grupper bliver fordelt på de enkelte grupper.


Sted: Barthahus Ridecenter,  Fredtoftevej 1, 2980 Kokkedal hos Familien Svendsen


DAG 1: 26. september


09.00 - 10.00  Clinicen starter med at Maria Gretzer rider en hest og viser sit system

 

BEMÆRK Alle tider er cirkatider, da der kan ske ændringer i løbet af dagen

10.00 - 11.30 gruppe 1

SIMONE LYKKE HANSEN
SOFIE YDERSTRÆDE BUCA
ANNA WEILSBY
JOSEPHINE BØGH


11.30 - 13.00 gruppe 2

BENEDIKTE RIE TRUELSEN
JONATHAN HVALSØE SAUL
JESSICA TROELSTANG
CAMILLA SILKE PLESS

 

FROKOST PAUSE 13-14

 

14.00 - 15.30 gruppe 3

CHRISTOFFER NERVIG MØLLEKJÆR
MATHIAS NØRHEDE
FREDERIKKE STRØM
CAMILLA VINCENT


15.30 - 17.00 gruppe 4

GITTE SERUP DAHL
MARIA HJORT FREDERIKSEN
CAMILLA ERNST
JESSICA VINTHER JENSEN


17.00 - 18.30 gruppe 5

PETER LYKKE SVENDSEN
ISABELLA JASMIN KRISTOFFERSEN
MILLE BISGAARD
NICOLE CHRISTIANSEN

 

Den første dag er der godt med tid dvs. 1,5 time pr. gruppe, så der tager vi lidt kaffe, når vi bytter til næste gruppe

 

DAG 2: 27. september

 

Start 09.00 med Teori: trænings/oplæg til træningsforløb og -planlægning

Dag 2. springer vi bane, hjälp med framhoppning, der er 3 ryttere i hver gruppe ca. 1 timme/gruppe ( 2 i sidste gruppe)

 

BEMÆRK Alle tider er cirkatider, da der kan ske ændringer i løbet af dagen

10.15 - 11.15 gruppe 1

SIMONE LYKKE HANSEN
SOFIE YDERSTRÆDE BUCA
ANNA WEILSBY

 

11.15 - 12.15 gruppe 2

JOSEPHINE BØGH

BENEDIKTE RIE TRUELSEN
JONATHAN HVALSØE SAUL

 


12.15 - 13.15 gruppe 3

JESSICA TROELSTANG
CAMILLA SILKE PLESS

 

FROKOST PAUSE 13.15 - 14.00

 

14.00 - 15.00 gruppe 4

CHRISTOFFER NERVIG MØLLEKJÆR
MATHIAS NØRHEDE
FREDERIKKE STRØM


15.00 - 16.00 gruppe 5

 

CAMILLA VINCENT

GITTE SERUP DAHL
MARIA HJORT FREDERIKSEN

 

 

KAFFEPAUSE 1/2 time

 

16.30 - 17.30 gruppe 6

CAMILLA ERNST
JESSICA VINTHER JENSEN

PETER LYKKE SVENDSEN

 


17.30 - 18.30 gruppe 7

ISABEL JASMIN KRISTOFFERSEN
MILLE BISGAARD
NICOLE CHRISTIANSEN