TIDSPLAN FOR WEEKENDEN MED START FOR DE DELTAGNE AKADEMIRYTTERE

 Rul længere ned for at finde listen med rytterne og hvilke heste de rider på.

 

 

DAG 1 - 6. FEBRUAR 2016

 

09.00 Velkomst - Morgenmad til kursister og indbudte
10.00 CLINICEN ÅBNER FOR PUBLIKUM.

 

10.00 - 11.15 GRUPPE 1
JESSICA TOELSTANG
JOSEPHINE BØGH
JONATHAN HVALSØE SAUL
SIMONE LYKKE HANSEN

 

11.30 – 12.45 GRUPPE 2
BENEDIKTE RIE TRUELSEN
FREDERIKKE STRØM
CAMILLA FLIEDNER ERNST
CRISTOFFER NERVING MØLLEKÆR

 

FROKOST PAUSE 12.45 – 13. 45

 

13.45 – 15.00 GRUPPE 3
CAMILLA VINCENTS
JESSICA VINTER JENSEN
ISABEL JASMIN KRISTOFFERSEN
MARIA HJORTH FREDERIKSEN

 

15.15 – 16.30 GRUPPE 4
ANNA WEILSBY
CELESTE ARNDAL

CAMILLE SILKE PLESS
CECILIE SCHACK LORD

 

16.45 – 18.00 GRUPPE 5
PETER LYKKE SVENDSEN
MATHIAS NØRHEDEN
MILLE BISGAARD
NICOLE CHRISTIANSEN

 

 BEMÆRK: Alle tider er cirkatider, da der
kan ske ændringer i løbet af dagen

DAG 2 - 7. FEBRUAR 2016

 

08.30 Morgenmad kursister
09.00 – 10.00 Teori for kursisterne v. Maria og Bjørn.

10.00 CLINICEN ÅBNER FOR PUBLIKUM MED BANESPRINGNING

 

10.00 - 11.00 GRUPPE 1
MATHIAS NØRHEDEN
JESSICA TOELSTANG
JESSICA VINTER JENSEN

 

11.00 - 12.00 GRUPPE 2
CECILIE SCHACK LORD
CELESTE ARNDAL
SIMONE LYKKE HANSEN 

 

FROKOST PAUSE 11.30 – 12.45 

 

12.45 – 13.45 GRUPPE 4
CAMILLE SILKE PLESS
CRISTOFFER NERVING MØLLEKÆR
CAMILLA VINCENTS 

 

13.45 – 14.45 GRUPPE 5
BENEDIKTE RIE TRUELSEN
ANNA WEILSBY
JOSEFINE BØGH

 

14.45 - 15.45 GRUPPE 6

FREDERIKKE STØM

MARIA HJORTH FREDERIKSEN

CAMILA FLIEDNER ERNST

 

KORT KAFFEPAUSE 15.45 16.00 

 

16.00 – 17.00 GRUPPE 7
ISABEL JASMIN KRISTOFFERSEN
JONATHAN HVALSØE SAUL
NICOLE CHRISTIANSEN  

 

17.00– 18.00 GRUPPE 8
PETER LYKKE SVENDSEN
MILLE BISGAARD 

 

BEMÆRK: Alle tider er cirkatider, da der
kan ske ændringer i løbet af dagen 

 

 

LISTE OVER DE DELTAGNE RYTTERE OG DERES HESTE:

 

 

Frederikke Strøm: Cosma Shiva S OLD F: Cornet´s Stern MF: Libero H OPDRÆTTER: BERND STOLTE-GRESKAMP


Mathias Nørheden: K2 Lady Ga Ga DWB F: Colman MF: Lanicier OPDRÆTTER: STUTTERI K2 V. MARIANNE KIRKE THOMSEN


Maria Hjorth Frederiksen: Miss Holsteins Manifique BRDH DWB F: Acordetto MF: Lanciano OPDRÆTTER: FAMILIEN HOLSTEIN I ROSKILDE


Peter Lykke Svendsen: PS Cat HANN. F: Catoki MF: Drossenklang OPDRÆTTER: ANNE KOLBERG


Nicole Christiansen: Conito Højgaard HOLST.F: Contender MF: Carpaccio OPDRÆTTER PER KARSTENS


Camille Silke Pless: Lillevangs Daufine DWB F Solos Landtinus MF: Come Back II OPDRÆTTER: LENE OG SIMON PÅSKE FREDERIKSEN


Jonathan Hvalsøe Saul: Libak´s Lamentos DWB F: Lambrusco Ask MF: A´Kahn Z OPDRÆTTER : BERIT SIMONSEN


Camilla Fliedner Ernst: Flying Cavalina DWB F:Corratus MF: Lucky Light OPDRÆTTER: RIKKE SCHOU


Mille Bisgaard: Aron F: Quo Vados I HOLST. MF: Lasino


Isabel Jasmin Kristoffersen: Engerupgaards Conesteban DWB M. Esteban XX MF: Coronado I OPDRÆTTER LOTTE HOLM ENGERUPGAARD I TIKØB


Jessica Toelstang: Quartel du Mazes SF F: Mr. Blue MF: Surcouf de Revel OPDRÆTTER: JOCELYNE CUNY REVEILLE  


Cristoffer Nervig Møllekjær: Katrinebjergs Luigi HOLST F: Limbus MF: Cascavel OPDRÆTTER: ANN DREYER OG JENS JØRGENSEN


Simone Lykke Hansen: Errando BADEN WUERTEMBERG F: Argentinus MF: Lys de Darmen


Camilla Vincents Frutillo V/D R&N STABLES  BELW F: Utrillo van de Heffnick MF: Athlet z OPDRÆTTER: ROOS SCHILDERMANS


Josephine Bøgh: Sir Flik Flak LU F: Sir Oldenburg MF: Frühling OPDRÆTTER LOUISE LAUESGAARD OG BENT PEDERSEN


Anna Weilsby: Cliff Young HOLST F: Con Air MF: Quantum


Jessica Vinther Jensen: Hilton des Bruyeres BELW F: Clinton MF:Fuego du Prelet OPDRÆTTER: HARAS DU BRUYERES TH


Celeste Arndal: Lertevang´s Colier DWB F: Carano MF: Linaro OPDRÆTTER : PETER JENSEN


Cecilie Schack Lord: Zatina KWPN F: Namelus R MF: Goodtimes

 

Benedikte Truelsen: Casino Royal KWPN F: Michael MF:  Pacific  OPDRÆTTER C.  LIPPOLD